NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Letnie Kino Profilaktyczne - "Nasza klasa"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Nasza klasa"

Szesnastoletni Joosep jest ofiarą przemocy ze strony szkolnych rówieśników. Jeden z prześladowców chłopaka, Kaspar, postanawia jednak pomóc mu w stawieniu czoła oprawcom.... czytaj więcej

26 czerwca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Zapraszamy małych i dużych mieszkańców naszego miasta na pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii"Baw się razem z nami" to inicjatywa promująca zdrowe i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego w ramach której będą realizowane gry (planszowe karciane) i zabawy podwórkowe w różnych rejonach naszego miastaW dnu 2 lipca 2018 r w... czytaj więcej

02 lipca 2018 Park Wolności, ul. Łaska 114, Pabianice
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Zapraszamy małych i dużych mieszkańców naszego miasta na pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii"Baw się razem z nami" to inicjatywa promująca zdrowe i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego w ramach której będą realizowane gry (planszowe karciane) i zabawy podwórkowe w różnych rejonach naszego miastaW dnu 3 lipca 2018 r w... czytaj więcej

03 lipca 2018 Park Słowackiego, Stary Rynek 1, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "Czeka na nas świat"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Czeka na nas świat"

Piotruś 30letni bezrobotny mężczyzna mieszka samotnie w kawalerce na katowickim blokowisku Utrzymuje go matka która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty Piętnastego dnia miesiąca matka przychodzi zapłakana Listonosz roznoszący przekazy emerytalne uciekł z pieniędzmi w nieznanym kierunku Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium Piotruś musi... czytaj więcej

03 lipca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Zapraszamy małych i dużych mieszkańców naszego miasta na pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii"Baw się razem z nami" to inicjatywa promująca zdrowe i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego w ramach której będą realizowane gry (planszowe karciane) i zabawy podwórkowe w różnych rejonach naszego miastaW dnu 4 lipca 2018 r w... czytaj więcej

04 lipca 2018 MOSiR Lewityn, ul. Bugaj 110, Pabianice
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Zapraszamy małych i dużych mieszkańców naszego miasta na pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii"Baw się razem z nami" to inicjatywa promująca zdrowe i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego w ramach której będą realizowane gry (planszowe karciane) i zabawy podwórkowe w różnych rejonach naszego miastaW dnu 5 lipca 2018 r w... czytaj więcej

05 lipca 2018 Park Wolności, ul. Łaska 114, Pabianice
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Narkomanii

Zapraszamy małych i dużych mieszkańców naszego miasta na pabianickie obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii"Baw się razem z nami" to inicjatywa promująca zdrowe i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego w ramach której będą realizowane gry (planszowe karciane) i zabawy podwórkowe w różnych rejonach naszego miastaW dnu 6 lipca 2018 r w... czytaj więcej

06 lipca 2018 MOSiR Lewityn, ul. Bugaj 110, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "The Doors - historia nieopowiedziana"

Letnie Kino Profilaktyczne - "The Doors - historia nieopowiedziana"

Dokument przedstawia kulisy funkcjonowania amerykańskiej grupy muzycznej, The Doors. ... czytaj więcej

10 lipca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "Dom zły"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Dom zły"

Do domu Zdzisława i Bożeny Dziabasów trafia przypadkowy gość, Edward Środoń. Po kolacji zakrapianej alkoholem dochodzi do tragedii.... czytaj więcej

17 lipca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "Rozpustnik"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Rozpustnik"

Hrabia John Wilmot wiedzie życie pełne rozpusty i wszelkich używek, a w swoich utworach literackich nierzadko ośmiesza samego króla. ... czytaj więcej

24 lipca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "Bejbi blues"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Bejbi blues"

Siedemnastoletnia Natalia zostaje matką. Mimo że, jak twierdzi, zdecydowała się na to świadomie, wkrótce trudy rodzicielstwa zaczynają ją przerastać.... czytaj więcej

31 lipca 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice
Letnie Kino Profilaktyczne - "Wojna polsko-ruska"

Letnie Kino Profilaktyczne - "Wojna polsko-ruska"

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej "Wojna polskoruska pod flagą białoczerwoną" Jest to pierwsza polska powieść dresiarska W głównej warstwie narracyjnej opowiada o przygodach dresiarza Silnego z pięcioma kolejnymi dziewczętami Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta w województwie... czytaj więcej

07 sierpnia 2018 Kino TOMI, ul. Gdańska 4, Pabianice

OŚRODEK PROFILAKTYKI I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

O NAS

Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej

Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej OPiIS od stycznia 2004 roku realizuje swoje zadania w strukturach Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach Będąc jednym z ośrodków wsparcia MCPS działamy na wielu płaszczyznach pomocowych wciąż poszukując nowych obszarów współpracy z instytucjami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi Ośrodek koordynuje i realizuje zadania ujęte w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz te które... czytaj więcej

Klub Integracji Społecznej

Klub Integracji Społecznej

Oferta Klubu Integracji Społecznej skierowana jest do osób bezrobotnych podopiecznych Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej. czytaj więcej

KIERUNEK PRZEMIANA

Terminy wypłat z tytułu PSU

Prace Społecznie Użyteczne (PSU)

Program Aktywizacja i Integracja (PAI)

PUNKTY KONSULTACYJNE

ds. Przemocy w Rodzinie

ds. Przemocy w Rodzinie

Przemoc w rodzinie to zamierzone, wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszajace prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. W relacji jedna ze stron ma przewagę nad drugą. Ofiara jest zazwyczaj słabsza, a sprawca silniejszy. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem. czytaj więcej

Stop Przemocy i Agresji

Program Ochrony Dzieci Przed Przemocą

ds. Problemów Alkoholowych

ds.  Problemów Alkoholowych

Oferta punktu skierowana jest dla osób pijących szkodliwie i nadużywających alkoholu oraz ich bliskich jak również do osób, które potrzebują porady w utrzymaniu abstynencji. czytaj więcej

Program diagnostyczno-edukacyjny

ds. problemów narkotykowych, HIV i AIDS

ds. problemów narkotykowych, HIV i AIDS

Oferta Punktu konsultacyjnego ds. problemów narkomanii, HIV i AIDS skierowana jest do osób używających substancji psychoaktywnych, osób niepełnoletnich używających alkoholu oraz ich bliskich. czytaj więcej

Pomarańczowa Linia

Program Antynikotynowy

Program dla osób współuzależnionych