Ośrodek Profilaktyki i Integrcji Społecznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

RODZINA ACH RODZINA WSPOMNIENIA

Od pikniku minęło już trochę czasu, ale my mamy  dawkę zdjęć i wspomnień....

Zachęcamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia:

 

"RODZINA ACH RODZINA".

W dniu 20.05.2016r. Ośrodek Profilaktyki I Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej Pabianice we współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszeniem ORATORIUM zorganizował Piknik Rodzinny. Impreza jak co roku miała na celu integrację wszystkich pracowników i podopiecznych ośrodków MCPS: Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Wydziału Pomocy Środowiskowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy  (Cicha 24). Nowością była forma otwarta Pikniku dla wszystkich mieszaknców  miasta Pabianice. W ten  uroczyty sposób obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny, Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Atrakcjami były :
1.WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIZOWANE PRZEZ DZIENNY OŚRODEK ADAPTACYJNY I ŚRODWISKOWY DOM SAMOPOMOCY 
2.MIASTECZKO AKTYWNOŚCI ZORGANIZOWANE PRZEZ WARSZATY TERAPII ZAJECIOWEJ przy wielkim wsparciu Grupy Wolontarystycznej AGRAFKA I BANKU GOSPODARKI KRAJOWEJ.
3. ZAMEK I ZJEŻDŻALNIA DMUCHANA
4. MINI GOLF Z POLA GOLFOWEGO A&A
5. POKAZ UMIEJĘTNOŚCI KULINARNYCH LAUREATA "UGOTOWANYCH" BARTKA PREDLA
6. STRZELANIE Z ŁUKU DZIĘKI PRZEDSTAWICIELOWI OPIIS MCPS I  BRACTWA RYCERSKIEGO  "RYCERZE DOBREJ OPIEKI"
7. RADIOWÓZ KPP ORAZ STRAŻ MIEJSKA 
8. WATA CUKROWA
9. GRILL, CHLEB ZE SMALCEM I OGÓRKIEM,  CHLEB Z MIODEM ORAZ CIASTA

Pogoda dopisała dzięki czemu piknik cieszył się dużym powodzeniem. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie miłą atmosferę i zapraszamy za rok do zobaczenia! 


 

Maraton Teatralny „Wygramy dla Ani”

W dniach 7 i 8 kwietnia odbył się maraton teatralny „Wygramy dla Ani”. Głównym organizatorem była Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA”, a nad całością czuwała Pani Katarzyna Tkacz. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na ratowanie chorej na zespół Leitha – Ani Mrówczyńskiej.  W organizację maratonu włączył się również Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, który udostępnił salę widowiskową na spektakle. Z radością chcemy poinformować, że w tym przedsięwzięciu udział wzięły nasze dzieci z Ośrodka Edukacji Uzupełniającej, które zagrały razem z wolontariuszami i podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w przedstawieniu „Wygramy Życie”. Podczas naszych dwóch występów sala MOKu była przepełniona i udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych na chorą 18-miesięczną Anię z Kalisza. Nasze dzieci stanęły na wysokości zadania i dały przepiękny występ. 

 

WIELKANOC 2016

W środę, 23 marca w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej po raz kolejny odbyło się Spotkanie Wielkanocne przygotowane specjalnie na podopiecznych Ośrodka Edukacji Uzupełniającej i grup socjoterapeutycznych „TRATWA”.  O godzinie 14:00 sala Ośrodka została wypełniona przez gości. Wśród nich była Pani Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach,
a także Kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Urzędu Miasta, Pani Ewa Smuga. Wszystkich zebranych było niemal 60 osób. Na zaproszonych czekało kilka atrakcji. Na początku spotkania odbyło się krótkie przedstawienie. Następnie każde z dzieci otrzymało ręcznie wykonaną ozdobę wielkanocną, przygotowaną przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pabianicach. Serdecznie za nią dziękujemy. Po nim przyszedł czas na życzenia oraz symboliczne stuknięcie się jajkiem. Gdy zakończyła się cześć artystyczna, zaproszeni goście mogli zasiąść do wielkanocnych stołów wypełnionych pysznym jedzeniem. W mgnieniu oka, z talerzy zniknęły ciasta i żurek. Całe spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Wprowadziła wszystkich zebranych w niepowtarzalny, świąteczny nastrój. 

 

Życzenia

 Z okazji Świąt Wielkanocnych:

Miłości która jest ważniejsza od wszystkich dóbr.

Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Pracy, która pomaga żyć.

Uśmiechów bliskich i nieznajomych,

które pozwalają lżej oddychać

i szczęścia, które ocala nam życie.

Z całego serca życzą

Kierownik oraz Pracownicy

Ośrodka Profilaktyki

i Integracji Społecznej
 


Strona 2 z 16