Ośrodek Profilaktyki i Integrcji Społecznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zakończenie programu socjoterapeutycznego Tratwa i OEU

W dniu 18.06.2014r. na zielonym terenie OPiIS odbyła się impreza podsumowująca całoroczną pracę dzieci uczestniczących w programie OEU i socjoterapeutycznym TRATWA. Dzieci wzięły udział w rozgrywkach w piłkę nożną oraz w zabawach i grach zorganizowanych przez grupę wolontarystyczną AGRAFKA. Między czasie mogły zjeść kiełbaskę i kaszankę z grilla, słodkie przekąski a na zakończenie otrzymały dyplom, czekoladę oraz lody za systematyczna pracę uczestnicząc aktywnie w programach.

 

Piknik Rodzinny

W dniu 15.05.2014r.  pracownicy Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach zorganizowali Piknik Rodzinny.

            Impreza miała na celu integrację dzieci, dorosłych, niepełnosprawnych – podopiecznych MCPS oraz przedstawicieli środowisk zaprzyjaźnionych. Jednocześnie Piknik jako nierozłączny element obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin stał się okazją do promowania wśród mieszkańców Pabianic dobra jakim jest “Rodzina”-podstawowe środowisko funkcjonowania i rozwoju dziecka.

Celem Pikniku była również promocja zdrowego stylu życia oraz tradycji i kultury polskiej.

            Piknik rozpoczęły występy artystyczne podopiecznych : DOA, WTZ, ŚDS i OEU.

Pracownicy w/w ośrodków oraz Biura Projektowego przygotowali warsztaty takie jak:

-malowanie na szkle i drewnie, formy z odlewów gipsowych, plakat rodzinny, speedminton

Wolontariusze AGRAFKA prowadzili gry i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, bańki mydlane.

Dużą atrakcją cieszyły się dmuchany zamek, trampolina, basen z kulkami oraz mini pole golfowe.

Między czasie można było poczęstować się z suto zastawionego bufetu w ciasta, ciasteczka, chleb ze smalcem i ogórkami, sałatki surówki, naleśniki i owoce, a także kiełbasa i kaszanka

z grilla.

Ponadto Komenda Policji z Pabianic przygotowała pokaz radiowozów i motocyklu policyjnego, a trzech wolontariuszy przygotowało pokaz żonglerki ogniem.

Na zakończenie odbył się pokaz mody przygotowanych strojów w czasie pikniku oraz pożegnano gości tradycyjnie lodami.

W imprezie uczestniczyło około 250 osób.

 

OSTATKI 2014

Ostatkowy zawrót głowy! 

Tegoroczna Zabawa Ostatkowa odbyła się 3 marca w TURKUS CAFE. W zabawie wzięli udział podopieczni OŚRODKA EDUKACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ oraz dzieci z grup socjoterapeutycznych „ TRATWA” wraz z opiekunami. Nad dobrą atmosferą czuwali wolontariusze z GRUPY WOLONTARYSTYCZNEJ AGRAFKA.

W godzinach 15.00-17.00 wszyscy razem wyśmienicie się bawili przy muzyce profesjonalnego DJ’a. Wśród kolorowych przebierańców można było znaleźć indiańskiego szamana, zielono-skórą Fionę, gibkiego Spider Man’a, pannę młodą, małego tygryska, a także kilka czarownic. :)

W trakcie imprezy odbyło się parę konkursów m. in. taniec na gazecie i taniec z balonem. Wspólnie uczyliśmy się również różnych tańców grupowych.

Konkursy wywołały wiele uśmiechów i radości. W międzyczasie bufet wydawał gorące hamburgery, a dzieci zajadały się smakołykami, które czekały na stole.

Przed godziną 17-tą została wyłoniona Królowa i Król Ostatków, oraz najlepiej przebrana para. Każdy z uczestników zabawy, wracał do domu z dobrym humorem i uśmiechem na twarzy.

 

,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Od 24 lutego do 1 marca 2014 roku rusza ogólnopolska akcja pod hasłem ,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami, policją i organizacjami pozarządowymi.

Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców. W ramach kampanii osoby pokrzywdzone w wyniku przestępstwa mogą liczyć na wsparcie i pomoc specjalistów w tym kuratorów sądowych, adwokata, psychologa, radcy prawnego, konsultanta Niebieskiej Linii oraz policjantów, którzy dyżurować będą w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej przy ul. Partyzanckiej 31 w Pabianicach w podanych poniżej terminach:

Poniedziałek – 24 lutego w godzinach 16.00 -19.00

Wtorek – 25 lutego w godzinach 10.00 - 13.00, radca prawny w godzinach 12:00-15:00

Środa – 26 lutego w godzinach 16.00 - 19.00, radca prawny w godzinach 16:00-18:00

Czwartek – 27 lutego w godzinach 13.00-16.00, radca prawny w godzinach 9:00-12:00

Piątek – 28 lutego w godzinach 13.00-16.00, radca prawny w godzinach 8:00-11:00

Komornik sądowy będzie miał dyżur w piątek 28.02.2014 w  godz. 10.00-13.00.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą również liczyć na codzienną pomoc i wsparcie fachowców Punktu Konsultacyjnego dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pod numerem telefonu (42) 215 42 11 lub przez internet:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W naszym województwie pomocą dla osób pokrzywdzonych przestępstwem zajmuje się Stowarzyszenie Bezrobotnych i Osób Działających na rzecz Bezrobotnych „Wszyscy Razem – In Corpore”, z siedzibą w Łodzi ul. Franciszkańska 15, telefon 42 6397203 lub 42 656 20 40.

 

FERIE 2014

Ośrodek Edukacji Uzupełniającej oraz wolontariusze z Grupy Wolontarystycznej AGRAFKA, przygotował pierwszy tydzień ferii dla swoich podopiecznych. Codziennie 25 dzieci w godz.: 9:00 – 16:00 skorzystało z bogatej oferty zajęć.

Pierwszy dzień zorganizowany został prawdziwy Turniej Trójmagiczny.

W kolejnych dniach dzieci miały okazję skorzystać z pabianickiej pływalni, zajęć w Muzeum Miasta Pabianic, rozwijać się ruchowo na sali zapaśniczej oraz odwiedzić Experymentarium w Łodzi, po których czekała wszystkich rozgrywka na Arenie Laser Games.

Ostatni dzień to pokaz mody czarodziejów i podsumowanie całego tygodnia oraz przyznanie nagród i wyróżnień. Podopieczni mieli zapewniony każdego dnia ciepły posiłek.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji ferii dla naszych podopiecznych w szczególności Panu Grzegorzowi Szyszce, pracownikom muzeum, pływalni oraz właścicielom Experymentarium w Łodzi.

To był niezapomniany i radosny czas dla wszystkich

 


Strona 8 z 16