Ośrodek Profilaktyki i Integrcji Społecznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rajd Burego Misia

W dniu 27 czerwca 2015 odbył się X Integracyjny Rajd Burego Misia organizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie „Jesteśmy Tacy”. Wzięły w nim udział dzieci z Ośrodka Edukacji Uzupełniającej wraz z opiekunami i wolontariuszami. Jak co roku uczestnicy spotkali się na Lewitynie tam też był start rajdu i pierwsze konkurencje – rzuty do kosza, każda grupa miała ich aż trzy oraz krzyżówka. Później ruszyliśmy dalej wyznaczoną trasą na której były następne punkty. 

Więcej…
 

Kumulacja Aktywności

W niedzielę 30 sierpnia 20 dzieci z Ośrodka Edukacji Uzupełniającej, 10 wolontariuszy z Agrafki i 2 opiekunów udało się na wycieczkę do Warszawy na Służewiec gdzie miał miejsce piknik "Kumulacja Aktywności". Na miejscu dla dzieci i dorosłych przewidziane było mnóstwo atrakcji. Można było wziąć udział w konkurencjach organizowanych przez prawdziwych Mistrzów Sportu.

Więcej…
 

Piknik Nie ma jak u mamy

 

Wielkanoc 2015

Dnia 1 kwietnia w ośrodku odbyło się spotkanie wielkanocne dla dzieci uczestniczących w zajęciach OEU i grup socjoterapeutycznych "TRATWA". Łącznie symbolicznym jajkiem podzieliło się około 60 osób - dzieci, pracowników i wolontariuszy. Na spotkaniu gościliśmy Panią Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach - Bożenę Bednarską. 
Na tę okazję dzieci z OEU przygotowały krótkie przedstawienie, które oczywiście musiało być w klimacie Prima Aprilis i Wielkanocy.

Więcej…
 

Tydzień pomocy ofiarom

Obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mają na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywał się będzie w dniach od 23 lutego do 28 lutego. W ramach obchodów można było skorzystać z konsultacji z pracownikiem socjalnym, dzielnicowym oraz prawnikiem. Z konsultacji skorzystało kilkanaście osób.


 


Strona 6 z 16