Ośrodek Profilaktyki i Integrcji Społecznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Andrzejki 2015

26 listopada ośrodek opanowały wróżby, czarownice i przepowiednie. Wszystko za sprawą imprezy Andrzejkowej zorganizowanej dla podopiecznych OEU i Grup Socjoterapeutycznych „TRATWA” przez ich opiekunów. Mimo natłoku pracy związanej z 10 Obchodami Dnia Wolontariusza w organizacji imprezy wsparły ich również „Agrafki”.

Więcej…
 

Promocja Wolontariatu w szkołach ponadgimnazjalnych.

Po kilku latach przerwy wróciliśmy z Promocją Wolontariatu do pabianickich szkół. Przeprowadzili ją pracownicy Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej wraz z Grupą Wolotarystyczną „AGRAFKA”. Podczas godzinnych spotkań w Zespole Szkół nr 1,2 i 3 oraz w 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącym przedstawione zostały różnorodne możliwości niesienia pomocy w naszym mieście. Były rozmowy, pogadanki, prezentacje i wzruszające filmiki.

Więcej…
 

Halloween 2015

W ostatni październikowy czwartek w Ośrodku Edukacji Uzupełniającej było niebywale upiornie. Po korytarzach i salach całego budynku błąkały się wiedźmy, zombie oraz duchy. Wszystko za sprawą HALLOWEEN’owej imprezy przygotowanej z myślą o dzieciach.

Więcej…
 

1 tornister

 

Warsztaty 5 żywiołów

Tegoroczne warsztaty dla dzieci odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji tj. 24-28 sierpnia. Wzięło w nich udział 25 dzieci i 12 wolontariuszy. Minęły one wszystkim w towarzystwie 5 ŻYWIOŁÓW – taka była tematyka warsztatów. „Do uczestników półkolonii dotarła zatrważająca wieść! Świat nękany jest wieloma klęskami, a na ulicach jest coraz mniej szczęśliwych i uśmiechniętych ludzi. Aby temu zaprzestać i ocalić Ziemię, opiekunowie i podopieczni próbowali opanować ŻYWIOŁY. Każdego dnia mierzyli się z wyzwaniami, by nimi zawładnąć.”

Więcej…
 


Strona 5 z 16