Ośrodek Profilaktyki i Integrcji Społecznej

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ferie w OEU 2016

Podczas pierwszego tygodnia ferii w Ośrodku Edukacji Uzupełniającej odbyły się półkolonie, w których uczestniczyła dwudziestka dzieci. W organizację zajęć włączyło się duże grono osób z wolontarystycznej grupy „Agrafka”. Serię przygotowanych dla dzieci atrakcji rozpoczął poniedziałkowy talent show. W jury zasiadły znane gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz rozrywkowej, takie jak Britney Spears, Conchita Wurst, Adele, Agnieszka Chylińska, Kuba Wojewódzki i bałwan Olaf z Krainy Lodu. Celebryci zachwycili wszystkich swoimi kreacjami oraz błyskotliwymi wypowiedziami. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności grupowo oraz indywidualnie. Na scenie mogliśmy zobaczyć występy taneczne, wokalne oraz kabaretowe. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, co sprawiło jury spory problem z wyłonieniem zwycięzcy. We wtorek część dzieci udała się na basen, a druga grupa uczestniczyła w warsztatach terapii zajęciowej, gdzie można było uszyć pluszowe serce oraz pomalować drewniane wyroby w kształcie kwiatów. W środę podczas wycieczki do Muzeum Miasta Pabianic uczestnicy półkolonii stanęli przed szansą pasowania na rycerza. Aby dostąpić rycerskiej godności każde dziecko musiało wykonać trzy zadania. Pierwsze polegało na znalezieniu skarbu w ciemnościach straszliwych lochów. Drugim zadaniem było poddanie się zakłuciu w dyby i odpowiedzenie na kilka pytań. Ostatnie zadanie polegało na ustrzeleniu zwierzyny przy pomocy łuku. W czwartek dzieci wraz z wolontariuszami bawiły się na hali zapaśniczej, gdzie można było zaznać grupowej rywalizacji, poćwiczyć wykonywanie salta, wejść na wysoką, zawieszoną pod sufitem drabinę lub pohuśtać się na długiej linie. Piątkowa atrakcja do ostatniej chwili trzymana była w tajemnicy. Długo wyczekiwaną niespodzianką okazało się wyjście na kręgle.

Przepełniony ogromem pozytywnych wrażeń tydzień półkolonii dostarczył wiele radości nie tylko dzieciom, ale również wychowawcom i wolontariuszom. Ferie okazały się doskonałą okazją do integracji podopiecznych Ośrodka Edukacji Uzupełniającej z nowymi wolontariuszami.

img1img2

 

Xawery GawełXawery Gaweł l.11 
przy końcowej pozycji ze swojej finałowej partii


Xawery Gaweł l.11 przez ostatni rok uczył się w naszym Ośrodku Edukacji Uzupełniającej gry w szachy i warcaby u p. Wojciecha Garnysa.

Więcej…
 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2016
W dniach 22 - 26 luty trwać będzie ogólnopolska kampania „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, która ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. Nr 59 poz. 517).  

Głównym założeniem kampanii jest umożliwienie osobom, pokrzywdzonym przestępstwem, skonsultowania swojej sytuacji ze specjalistami. W Pabianicach będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej,
ul. Partyzancka 31, tel. 42 215 42 11

 • poniedziałek (22.02.2016)w godz. 12.00 – 15.00 – dzielnicowi
 • wtorek (23.02.2016) w godz. 9.00 – 15.00 – kuratorzy
 • środa (24.02.2016) w godz. 17.30 – 20.00 – prawnik
 • czwartek (25.02.2016) w godz. 12.00 – 15.00 – pracownik socjalny
 • piątek (26.02.2016) w godz. 8.00 – 16.00 – psycholog

W dniach 22 – 26.02.2016 można skorzystać z konsultacji w prokuraturze:

 • poniedziałek 22.02  w godz. 8.00 – 17.00,
 • wtorek - piątek 23.02 - 26.02  w godz. 8.00 – 16.00.


 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH NA AIDS

W tym roku pabianickie obchody tego dnia Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach organizuje we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną w Pabianicach oraz Polskim Czerwonym Krzyżem w Pabianicach.

Więcej…
 

Wigilia 2015

W dniu 15 grudnia 2015 r. odchodziliśmy Wigilię z dziećmi uczestniczącymi w programie Ośrodka Edukacji Uzupełniającej i Socjoterapeutycznego TRATWA w restauracji PIEMONT w Pabianicach. Tak wspaniała mogła być dzięki Pani Aldonie Rudnickiej - właścicielce restauracji oraz pracownikom Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszwie, którzy w imieniu Świętego Mikołaja podarowali dzieciom wymarzone prezenty. W przygotowanaich pomogli również cukiernicy: Państwo Fuks i Dudkiewicz za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Świąteczna atmosfera, radość dzieci i szczere życzenia to wszystko to co zdarzyć musi się podczas takiego spotkania. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT...

Dziękujemy za piękne upominki dla dzieci Środowiskowemu Domowi Samopomocy

Dziękujemy Dorocie Olejnik i Uli Bodył za przygotowanie z dziećmi z SP 5 pięknego świątecznego przedstwienia i pomoc w organizacji Wigilii

 

 


Strona 3 z 16